Petukirjad ja SMS-id

Meeldetuletus, ära ava petusõnumeid!

DHL-i pettusteadlikkuse juhised

Täname, et liitusite meie jõupingutustega võrgupettuste vastu võitlemisel. DHL teeb oma klientide kaitsmiseks pettuste eest palju. Kui kahtlustate, et olete saanud petturlikke e-kirju, SMS-e või leidnud veebisaidi või sotsiaalmeedia konto, mis üritab jääda DHL-iks, soovitame teil sellest esimesel võimalusel teada anda, et saaksime kiiresti pettuse peatamiseks meetmeid võtta.

Teatage kõigist kahtlastest tegevustest meie spetsiaalsesse kuritarvitamise vastase postkasti aadressil phishing-dpdhl@dhl.com, järgides alltoodud juhiseid. Uurime põhjalikult kõiki pettusekahtluse teateid, kuid üldiselt ei vasta me isiklikele päringutele. Kui teil on saadetise või arve oleku kohta küsimusi, pöörduge meie klienditoe poole.

Petukõned ja SMS-id

DHL-i on hoiatatud tema ärinime volitamata kasutamisest SMS-sõnumites, milles palutakse vastuvõtjatel alla laadida rakendus koos laiendiga ".apk".

Soovitame teil meile esimesel võimalusel teada anda, saates kahtlase SMS-i ekraanipilt aadressile phishing-dpdhl@dhl.com ning lisades sõnumisse kahtlase SMS-i saatnud telefoninumbri.

Pärast petturliku sõnumi teatamist DHL-ile, kustutage see ja ärge mingil juhul rakendust alla laadige.

Petlikud e-mailid

Allpool on mõned näitajad, mis aitavad teil hinnata, kas saadud meil on petturlik.

Ametlik DHL-i suhtlus saadetakse alati aadressilt @dhl.com, @dpdhl.com või mõnest muust riigi domeenist pärast @dhl-i. Me ei kasuta meilide saatmiseks kunagi @gmail, @yahoo ega muid tasuta meiliteenuseid. Me ei viita kunagi mõnele muule veebisaidile peale meie veebisaidi, mis algab näiteks https://dhlexpressestonia.ee/, https://dhl.com/, https://mydhl.express.dhl/ või riigi/kampaania veebisaidiga

Lauaarvutist:

Pukseerige kahtlane meil uude kirja ja saatke see manusena aadressile phishing-dpdhl@dhl.com. Petturliku teenuse tõhusaks sulgemiseks vajame täielikke meilipäiseid, mis ei sisaldu edasisaadetud sõnumis.

Mobiilseadmest:

Edastage sõnum meile. Võimaluse korral saatke kahtlustatav meil alati töölaualt manusena koos täielike kirjapäistega. Teatage kirjast kui rämpspostist oma meilirakenduses, et teie meiliteenuse pakkuja saaks asjakohaseid meetmeid võtta.

Vaadake lisateavet pettuste kohta